Ekskluzive: Anulohet edhe një herë tenderi i palestrës, tash gjithçka në duart e Ramushit

Për të tretën herë është anuluar tenderi për palestrën.

Rahoveci24 ka mësuar nga burime të sigurta brenda qeverisë së Kosovës se është anuluar tenderi për fazën e 3 të palestrës.

640x74

Ministria e Sportit ka anuluar tenderin e palestrës për shkaqe ende të panjohura.

Tash palestra sigurt nuk do të përfundohet për sezonin e ardhshëm, por ekziston një mundësi e vetme të cilën e ka në dorë kryeministri Ramush Haradinaj.

Nëse Haradinaj jep nënshkrikin e tij ministrisë së sportit për të nisur negociatat dhe për të përfunduar palestrën, atëherë projekti mund të përfundojë ndërsa punëkryesi ti marrë mjetet në disa pjesë në vitet e ardhshme.

Nëse Haradinaj shfrytëzon këtë opsion, atëherë palestra mund të jetë gati në shtator.

Ende nuk dihet çka do të ndodhë, por do të ishte mëkat që sezonin e ardhshëm Rahoveci të mos e ketë palestrën.

KB Rahoveci garon në Superligën e basketbollit dhe pa palestër e me buxhet minimal është ne top katërshe dhe shumë afër playoffit të parë në histori të klubit. /Rahoveci24/

 

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.