Edhe fshati Fortesë i goditur keq nga vërshimet (Foto)

Një prej lokaliteteve më të mëdha dhe emblematike të komunës së Rahovecit, fshati Fortesë, është goditur po ashtu nga vërshimet që shkaktoi shiu i rrëmbyeshëm.

Lexues të portalit Rahoveci24 nga Fortesa kanë dërguar imazhe të gjendjes në Fortesë.

640x74

Relievi i rrafshët gjeografik i fshatit ka bërë që shiu të vërshojë në mënyrë të konsiderueshme fshatin, shkruan Rahoveci24.

Menjëherë kanë dalë banorët në vendin e ngjarjes, duke tentuar të përmirësojnë gjendjen, por prtet edhe reagimi i institucioneve për gjendjen e keqe. /Rahoveci24/
image

image

image

image

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.