Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha vijnë si piktura të mahnitshme në ekspozitën e Dëfrim Jupës

Mbrëmë është mbajtur ekspozita personale e piktorit, Defrim Jupa.

Kjo ekspozitë e mbajtur në Monet Art & Gallery, ka sjellë punimet e fundit nga piktori i jashtëzakonshëm kosovar.

640x74

Ai me anë të artit abstrakt të pikturimit solli anën e bukur të femrës.

Ndër pikturat e realizuara në mënyrë fantastike janë edhe ato të “çikave tona”, Rita Orës, Bebe Rexhës dhe Dua Lipës.

Tri yjet shqiptare tashmë kanë pikturimin e tyre të jashtëzakonshëm në ngjyra të gjalla.

Vet piktori thotë se kjo ishte një prej ngjarjeve më të rëndëdsishme të jetës së tij.

“Eventi i djeshëm ka qenë një prej ngjarjeve më të rënëdsishme të jetës time, pasi që ka qenë edhe ekspozita ime e parë që për mua është ndjenjë e veçantë për faktin që shënon një fillim të realizimit të ëndrrave të mia”.

“Pjesëmarrja ka qenë e mahnitshme dhe atmosfera ishte shumë e mirë”, u shpreh piktori për Telegrafin.

Prezent në këtë ekspozitë ishin artistë të njohur si Blerta Syla, Veli Blakçori, Merita Maloku, e personalitete të ndryshme nga skena politike.

Kjo është hera e parë që artistë shqiptarë sjellin të rikrijuar në pikturë me ngjyra të gjalla yjet botërore shqiptare si Rita Ora, Dua Lipa dhe Bebe Rexha. /Telegrafi/

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.