Rahoveci24

1380 Postet 0 Komente

Ekskluzive: Anulohet edhe një herë tenderi i palestrës, tash gjithçka në...

Për të tretën herë është anuluar tenderi për palestrën. Rahoveci24 ka mësuar nga burime të sigurta brenda qeverisë së Kosovës se është anuluar tenderi për...

FFK e pamëshirshme ndaj KF Rahovecit, e dënon me 1400 euro

FFK ka goditur rëndë Rahovecin për ndeshjen ndaj KEK-ut. Përkundër padrejtësive të shumta ndaj Rahovecit në këtë ndeshje që përfundoi 1-1 mezi për myasfirët...

Masat e nevojshme për parandalimin e dëmeve që shkaktojnë ngricat e...

Ngricat e vonshme pranverore nuk janë të rralla gjatë viteve në territorin e Kosovës, këto ngrica gjatë vitit të kaluar kanë qenë shkatërrimtare për...

KF Rahoveci të dielën udhëton te Kika

Janë përcaktuar terminet për xhiron e ardhshme të Ligës së Parë të Kosovës në futboll. Përveç ndeshjes Trepça–Vushtrria, që do të luhet më 28 mars,...

Alban Rama: Edhe pa asnjë donator fitojmë – gozhdon ministrin e...

Drejtori Sportiv i KB Rahovecit, Alban Rama, ka uruar Rahovecin dhe ka përgëzuar publikun për përkrahjen, por shpreh habinë për mungesën e donacioneve nga...

Loci tregohet mjeshtër, bart presionin: Ylli favorit absolut

Trajneri Bujar Loci ka luajtur lojë psikologjike ndaj kundërshtarit të radhës fuke bartur gjithë presionin te Ylli pasi e cilëson skuadrën nga Suhareka favorite...

Të dielën kultura Vreshtare përballë Yllit – ndeshja e sezonit

Të dielën i gjithë Rahoveci do jetë në Gjakovë. KB Rahoveci zhvillon ndeshjen e sezonit, ku pas ofendimit nga Ylli, kultura dhe mentaliteti Vreshtar do...

Kenan Haxhihamza i pamposhtur në Superligë, shkëlqeu ndaj Flamurtarit

Portieri i Gjilanit, Kenan Haxhihamza, ka impresionuar me paraqitjen e tij ndaj Flamurtarit. Portieri nga Rahoveci luajti 90 minuta dhe ishte tejet i sigurt...

Kryetari Latifi vizitë në Qendrën për Punë Sociale në Rahovec

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i shoqëruar nga drejtori i Drejtorisë për Shëndetësi dhe Përkujdesje Sociale, Samir Mustafa, kanë vizituan Qendrën për...

Pas banerit “Made in Bugaria”, vjen provokimi i radhës nga KB...

Duket se tensionet mes dy tifozerive kanë prekur edhe zyrtarët e klubit nga Suhareka para derbit të madh të dielën në ora 19:30. Është KB...