Rahoveci24

1377 Postet 0 Komente

Taki: Para 3 vitesh luftonim për Superligë, të enjtën plotësojmë ëndrrën

Për Mustafë Merovcin nuk do të jetë e enjtja ndeshje normale. Ka më pak se tri vjet që Taki me basketbollistë tjerë rahovecian luftuan për...

Murtez Ondozi është mbreti i shahut, fiton një tjetër turne

Shahisti nga Rahoveci Murtez Ondozi që punon dhe vepron në Franc, ka fituar vendin e parë në turnirin e shahut Rapide de CHAMBERY. Ky është...

Ultras Vreshtarët kërkojnë ndihmë, në rrezik përkrahja për playoff

Ultras Vreshtarët u menduan të jenë ajka e playoffit. Por, udhëtimi i tyre mbetet në rrezik për shkak të mungesës së mjeteve financiare. Ata kanë konfirmuar...

Playoffi historik për Rahovecin – gjithçka që duhet të dini

Playoffi i IP Superligës 2018 zhvillohet në sistemin e ndeshjeve 2-2-1, që do të thotë se: ▪️Maksimumi i ndeshjeve që mund të zhvillohen janë 5 ▪️Por,...

Plaçkitet AFK në Rahovec, vidhet kasaforta

Në orët e para të mengjesit të së hënës, persona të panjohur kanë grabitur nëndegën e Bankës AFK (Agjencioni për Financim në Kosovë) në...

Suhejb Vuçitërna zë vendin e tretë në garat e kampiontit automobilistik...

Ngasësi nga Rahoveci, Suhejb Vuçitërna, edhe një herë ka bërë krenar qytetin. Ai arriti që të zë vendin e tretë në kategorinë e tretë...

Shënohet Dita e Tokës në Rahovec me mbjellje të fidaneve

Me mbjellje të fidaneve është shënuar Dita e Tokës në Rahovec. 22 Prilli si çdo ku në botë edhe në Rahovec është festuar nën një...

Pejanët në përkrahje të KB Rahovecit, mesazh emocional nga një adhurues...

KB Rahoveci me lojën atraktive këtë sezon ka arritur të rrëmbejë zemrat e adhuruesve gjithandej nëpër Kosovë. Një mesazh i publikuar nga faqja zyrtare...

Krendali: Do ta shpëtojmë klubin nga rënia prej ligës

Mbrojtësi ikonik i KF Rahovecit, Bajram Krendali, ka deklaruar pas ndeshjes në Koretin se ekipi do të sigurojë mbijetesën. 2-2 përfundoi takimi i zhvilluar...