Rahoveci24

1483 Postet 0 Komente

Gruaja e komandantit vozitet me veturë zyrtare, Osman Ismajli hedh posht...

Bashkëshortja Osman Ismajlit, komandant i stacionit të Policisë në Rahovec, siç shihet në disa video që kanë arritur në adresë të KALLXO.com udhëton shpesh...

Kryeministri Haradinaj merr vendim për kompensimin e dëmeve nga breshëri [Dokument]

Kryeministrii Kosovës, Ramush Haradinaj, ka marrë vendim për kompensimin e MENJËHERSHËM të dëmeve nga breshëri i fundit që goditi komunën e Rahovecit. Breshëri i...

Bjondina Kleqka thotë se është drejtoreshë e re e sportit, asnjë...

Bjondina Kleqka është emëruar drejtoreshë e re e rinisë, kulturës dhe sportit në komunën e Rahovecit. Së paku, kështu thotë asambleistja e AAK-së, e cila...

E dhimbshme, 3 vjeçari nga Ratkoci mbytet në pishinën e oborrit

Në mëngjesin e sotëm në orën 10:15 ka humbur jetën një fëmijë 3 vjeçar në një pishinë të cilën e kishin improvizuar familjarët në...

Pas 7 ditëve në koma, Muki zgjohet në vizitën e familjes...

Djali i Rahovecit, Muharrem Vuçitërna, që të gjithë e njohim si Muki, pas shtatë ditëve në koma, i është kthyer vetëdija dhe ndodhi kjo...

Dua Lipa, Rita Ora dhe Bebe Rexha vijnë si piktura të...

Mbrëmë është mbajtur ekspozita personale e piktorit, Defrim Jupa. Kjo ekspozitë e mbajtur në Monet Art & Gallery, ka sjellë punimet e fundit nga...

20 vjet nga rënia e Avdullah Bugarit, gruaja e vetmuar vendos...

Sot është shënuar 20 vjetori i rënies së një prej heronjve të shquar të luftës për liri, Avdullah Bugarit. Një prej dëshmorëve të shquar...

Idriz Vehapi me shkrim emocional për 20 vjetorin e fillimit të...

Idriz Vehapi ka uruar 20 vjetorin e fillimit të luftës për çlirim. Ai publikimin e bëri në rrjetin social Facebook, ku ka kujtuar përpjekjen për...

Njoftim për media nga Komuna e Rahovecit dhe shoqatat e dala...

Ju ftojmë të merrni pjesë në aktivitetet që do të organizohen për shënimin e “Epopeja e korrikut 1998”, aktivitetet organizohen nga Komuna e Rahovecit...

Raketa, zgjidhja ideale për zhvillimin e kompanisë tuaj në web, dizajn...

Kompania e njohur e zhvillimit të webit, Raketa, ka vendosur të ofrojë zgjidhjen e përhershme për të gjitha kompanitë sa i përket dizajnit, marketingut...