Rahoveci24

1269 Postet 0 Komente

Loci: Vlerat e rahovecianëve më bënë të vij këtu, vështirë arrihet...

Trajneri i KB Rahovecit, Bujar Loci, ka folur për herë të parë për situatën e klubit. Loci në një bisedë me Rahoveci24 ka folur për...

Të shtunën në 17:00 ndaj Bashkimit, Rahoveci i bashkuar drejt playoffit...

KB Rahoveci do të nisë ndeshjet në terenin vendas në Gjakovë (në mungesë të palestrës) dhe me këtë rast fillon edhe ndjekja e historisë...

Orhan Hoxha emërohet zv. trajner i KF Rahovecit

KF Rahoveci pas angazhimit të trajnerit Genc Tamniku javën e kaluar tashmë ka angazhuar si zëvendëstrajner ish futbollistin e mirënjohur Rahovecas, Orhan Hoxha. Orhan Hoxha...

Qytetari demolon zyret e KEDS-it në Rahovec (Foto)

Një qytetar i revoltuar ka shkuar në zyrat e KEDS-it në Rahovec dhe me çekiç ka demoluar inventarin e zyrave. Në fotografitë e dërguara në...

Skandaloze – Federata dënon me 500 euro KB Yllin, Rahoveci pritet...

Federata e Basketbollit të Kosovës (FBK) ka dënuar me 500 euro klubin nga Suhareka, KB Ylli. Dënimi nga FBK vjen pas fyerjes racore drejtuar...

Toni Korenica shkruan historinë, i pari rahovecian i ftuar në përfaqësuese...

Meriton Korenica është ftuar nga përfaqësuesja e Kosovës A për miqësoren e ardhshme ndaj Azerbaixhanit. Miqësorja zhvillohet më 2 shkurt, kurse ndër të ftuarit...

KB Ylli i kërkon falje gjithë Rahovecit pas banerit fyes (Foto)

KB Ylli i ka kërkuar falje gjithë tifozëve dhe qytetarëve të Rahovecit për banerin fyes të shfaqur në ndeshjen ndaj KB Rahovecit. Reagimi i klubit...

Reagon edhe kryetari i Federatës, Belegu: Do të merremi seriozisht me...

Vazhdojnë reagimet e shumta pas ofendimit të papranueshëm racist të tifozëve të KB Yllit në duelin ndaj KB Rahovecit. Në komente të reagimeve të...

Sharku: I papranueshëm ofendimi, KB Ylli të dënohet dhe të kërkojë...

Kapiteni i KB Rahovecit, Besnik Sharku, e ka cilësuar si të papranueshëm banerin e tifozëve të Yllit në ndeshjen ndaj KB Rahovecit. “Made in...

Faleminderit për “mikpritjen”

E gjithë komuna e Rahovecit është ofenduar mbrëmë në Suharekë. Para ndeshjes, tifozët dhe qytetarët suharekas shpalosën një baner fyes ndaj gjithë rahovecianëve. Tashmë ma reaguar...