Rahoveci24

1377 Postet 0 Komente

Smajl Latifi bën thirrje për pastrimin e Rahovecit

Kryetari i Rahovecit, Smajl Latifi, ka bërë të ditur me një njoftim se do të nisë një aksion pastrimi. Njoftimi i plotë i Latifit:  Ju bëj...

Të mërkurën ndeshja vendimtare, fitore ose përfundon sezoni

KB Rahoveci zhvillon ndeshjen e tretë ndaj KB Bashkimit të mërkurën në Gjakovë, që është ndeshja e parë si vendas këtë playoff. Fillimi ishte...

Mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë Komunale të Rahovecit

Është mbajtur sot mbledhjen e rregull të Qeverisë Komunale me Drejtor Komunal. Në mbledhje është biseduar për fillimin e ndërrimit të dytë në...

Mos pusho për 1 maj, lyej shtëpinë me ofertën speciale të...

Dita e 1 majit konsiderohet gjithandej në botë si ditë pushimi. Shfrytëzoni ditë siç është më së miri me ofertën e Age Group për lyerje...

Fillon larja e rrugëve, Rahoveci me primatin si qyteti më i...

Ka filluar larja e rrugëve në komunën e Rahovecit. Eko-regjioni me në krye drejtorin Gani Raba ka filluar pastrimin e rrugëve të qytetit. Si çdo verë...

Edhe pa eufori Rahoveci me performancë të njëjtë – kaq janë...

Nuk ka faj as euforia as entuziazmi, përkundrazi duhet të jemi të kënaqur me vullnetin e tifozëve dhe qytetit duke qenë realist pët mundësitë. Rahoveci...

Nga 19:30 ndeshja e dytë ndaj Bashkimit, June nga minuta e...

Rahoveci i shkon Bashkimit në Prizren nga ora 19:30 në duelin e dytë të Playoffit. Pas performancës së dobët në ndeshjen e parë, në stërvitjen...

Rahoveci pësoi në Banjë, vështirësohet lufta për mbijetesë

Rahoveci ka pësuar humbje nga Onix Banja me rezultat 2-0. Ekipi ishte pa Bajram Krendalin e suspenduar në këtë takim. Rahoveci kishte probleme në konkretizimin e...

Gjithçka që ju duhet për të lyrë – përtërini murin tuaj...

Është e pashmangshme nevoja që me të dalë rrezet e para të diellit të pastrojmë ambientin tonë më të dashur. “Hallakatja” e shtëpisë nuk është...

Sonte stërvitja e fundit para ndeshjes së dytë

KB Rahoveci zhvillon sonte stërvitjen e fundit para ndeshjes së dytë ndaj Bashkimit. Stërvtja zhvillohet në Rahovec dhe të gjithë lojtarët janë në dispozicion të...