Rahoveci24

1377 Postet 0 Komente

Po vjen diçka e re, po vjen diçka e pa parë…...

Rahoveci si gjithmonë është bartës i ndryshimeve të mëdha në vend dhe koncepteve të reja moderne, kalimit nga tradicionalja në moderne dhe gërshetimin pse...

Ultras Vreshtarët janë gati: Të gjithë bashkë për mbijetesë

Grupi më i flaktë i tifozëve, Ultras Vreshtarët, kanë parlajmëruar udhëtim masiv për në Gjakovë ku të hënën KF Rahoveci zhvillon duelin vendimtar për...

Besnik Shehu hero i Flamurtarit, mbron penaltinë vendimtare dhe mban klubin...

Portieri rahovecian, Besnik Shehu, është shndërruar në një hero të klubit prishtinas, Flamurtari, pasi arriti të mbrojë penaltinë vendimtare në barazhin ndaj Vushtrrisë. Shehu...

Qendra Rinore SHL-Kosova organizoi debat me tema Siguria në Shkolla, Cilësia...

Në lokalet e Qendrës Rinore SHL-Kosova, në qytetin e Rahovecit sot u organizua debat me tema Siguria në Shkolla, Cilësia në Arsim, Aktivizimi i...

Drejtoria për Punë Inspektuese nis dhënien e gjobave mandatorë për hedhësit...

Që nga data 21 Maj 2018, drejtoria për Punë Inspektuese në Komunën e Rahovecit, përkatësisht inspektorët e kësaj drejtorie, kanë nisur dhënien e gjobave...

Më 28 Maj ndeshja e madhe e barazhit, të gjithë në...

Rahoveci zhvillon ndeshjen e barazhit ndaj Istogut më 28 maj ndaj Istogut. Federata ka caktuar që ndeshja të zhvillohet nē Gjakovë. Fitorja është opsioni i...

Në Komunën e Rahovecit u mbajt Testi i Arritshmërisë për klasat...

Drejtori i Drejtorisë Komunale të Arsimit në Rahovec, Avni Morina i shoqëruar nga kryesuesi i Kuvendit të Komunës së Rahovecit, Afrim Dina me rastin...

T7 tani edhe në platformën Artvision

Platforma televozive dhe e internetit në Rahovec, Artvision, ka konfirmuar ndryshimin e ri në listën e kanaleve. Tashmë televizioni më i ri T7 ka...

Rahoveci barazon në shtëpi, mbijetesën e kërkon në barazh

KF Rahoveci ka barazuar 1-1 në shtëpi ndaj 2 Korrikut dhe nuk ma arritur të sigurojë mbijetesën. Rahoveci ishte në disavantazh pas gjysmë ore...

Rahoveci sot zhvillon ndeshjen vendimtare nga ora 16:00

Rahoveci sot pret 2 Korrikun në atë që është ndeshja vendimtare për t'i ikur barazhit. Nëse Dukagjini humb nga Onix Banja dhe Rahoveci mposht...