Rahoveci24

1269 Postet 0 Komente

Komuna e Rahovecit shënoi 7 Marsin Ditën e Mësuesit

Në Shtëpinë e Kulturës “Mensur Zyberaj” në Rahovec, në organizim të Drejtorisë Komunale të Arsimit sot është mbajtur Manifestim për nder të 7 Marsit...

Ylli përforcohet special për Rahovecin, nënshkruan me Arben Krasniqin dhe dy...

Skuadra nga Suhareka, KB Ylli, është përforcuar shumë vetëm e vetëm për të mposhtur Rahovecin në derbin që zhvillohet javën e ardhshme. Ylli ka...

Hasan Përboqi mohon vërshimet dhe situatën e keqe në fshatrat Qifllak...

Pasi Rahoveci24 publikoi ankesën e qytetarëve të Polluzhës e Qifllakut, i shpejt ka qenë reagimi i drejtorit, Hasan Përboqi. Drejtori në fjalë ka reaguar shpejt...

Qytetarët e Polluzhës dhe Qifllakut ndihen të harruar pas vërshimeve

Qytetarët e fshatrave Polluzhë dhe Qifllak, ndihen të harruar nga autoritetet komunale. Një qytetar në kushte anonimiteti ka dërguar në formë të mesazhit në...

Të gjitha aktivitetet për nder të shënimit të Epopesë më 6...

Për nder të shënimit të Epopesë së UÇK-së, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi në bashkëpunim me OVL e UÇK-së, dega në Rahovec,...

Rahoveci me tri ndeshje rresht si vendas, kërkohet ndihma e publikut...

KB Rahoveci pas aventurës shumë të suksesshme në Kupë, do të rikthehet në Superligë ku secila ndeshje është sikur finale. E para prej serisë...

Vërshohet shkolla “12 Maji” në Ratkoc

Gjatë ditëve të fundit në teritorin e Kosovës ka mbretruar kohë e vranët dhe të rreshurat e shiut ishin të vazhdueshme dhe si pasojë...

Mbështetet Nisma Socialdemokrate në Rahovec, formohet nëndega e pestë

Banorët e Komunës së Rahovecit i dhanë një mbështetje të fuqishme Nismës, ku dhe me këtë rast u formua edhe nëndega në këtë...

Rikthehet ikona e KF Rahovecit, Bajram Krendali, lajm i madh për...

KF Rahoveci ka pësuar humbje në shtë pi ngs Fushë Kosova. Por, lajmi i madh erdhi pas ndeshjes ku Federata e Futbollit ka konfirmuar heqjen...

Rahoveci pëson në shtëpi nga Fushë Kosova

KF Rahoveci ka pësuar humbje në shtëpi nga KF fushë Kosova. Rahoveci dominoi plotësisht takimin por mysafirët shfrytëzuan terrenin e papershtatshëm. Sfida përfundoi minimalisht 1-0. Me...