Rahoveci24

1483 Postet 0 Komente

Me ritme të ngadalshme, shpresohet në përfundim të palestrës

Me ritme shumë të ngadalshme, mos të themi qesharake, po punohet në atë që konsiderohet faza finale e palestrës, 11 vjet pasi filloi ndërtimi. Fitorja...

Sulmohet në hyrje të banesës së tij trajneri i Llapit, Bylbyl...

Policia e Kosovës ka konfirmuar sulmin ndaj trajnerit të Llapit, Bylbyl Sokoli. Zëdhënësja e Policisë së Kosovës për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti, ka thënë...

Rahoveci me rikthim spektakolar deklason Yllin midis Suharekës

Rahoveci ka shënuar fitore spektakolare në Suharekë duke u kthyer nga disavantazh -11 pikë për të fituar 83-89. Pjesa e parë ishte e barabartë me...

Speciale – Ylli pret Rahovecin të shtunën në derbin e përbetuar

Derbi nuk do të zhvillohet të premtën mes Ponte Prizrenit (ish Kalasë) dhe KB Bashkimit në Prizren - por KB Golden Eagle Ylli dhe...

Pesë dëshmitarë në rigjykimin e rastit Antigona Morina

Në Gjykatën Themelore të Gjakovës, dega në Rahovec, ka vazhduar seanca e rigjykimit në rastin e Antigona Morinës, raporton KTV. Dëshminë e tyre e kanë...

Kryetari Latifi vizitoi punimet për ndërtimin e ndriçimit publik në fshatin...

Kryetari i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, i shoqëruar edhe nga Përparim Krasniqi, drejtor i Drejtorisë për Shërbime Publike, kanë vizituar punimet të cilat...

Serbi arrestohet pasi rrahu shqiptarin në Rahovec

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka arrestuar një qytetar me kombësi serbe pasi i njëjti e kishte sulmuar fizikisht një qytetar tjetër të...

Fitore historike e Rahovecit ndaj kampionit Bashkimi

Rahoveci e ka deklasuar kampionin e Kosobës, Bashkimin duke e mposhtur në javën e dytë të Superligës së baskebollit me rezultat 81-63. Rahoveci kishte...

Kuvendi komunal i Rahovecit me 17 vota për, ka aprovuar buxhetin...

Nën kryesimin e kryesuesit të kuvendit komunal, Afrim Dina, në prani të Kryetarit të Komunës, Smajl Latifi, Kuvendarëve, drejtorëve të Drejtorive Komunale, përfaqësuesit të...

Sonte Rahoveci – Bashkimi, kërkohet hakmarrja për playoff

Rahoveci e pret Bashkimin në Gjakovë sot nga ora 20:00. Sfida do të zhvillohet në termin të përshtatshëm për adhuruesit e klubit të qytetit....