Rahoveci24

1228 Postet 0 Komente

Rikthehet Besnik Sharku, i bashkohet ekipit për ndeshjen me Trepçën

Kapiteni i KB Rahovecit, Besnik Sharku është rikthyer dhe pritet që t'i bashkohet ekipit. Sharku pritet që të jetë në 12-shen e skuadrës për...

Zyrtare: KB Rahoveci me transferim bombë, transferon ish yllin e Trepçës...

KB Rahoveci i ka servuar një befasi Trepçës para ndeshjes së ardhshme ndaj Trepçës të enjtën. Klubi Vreshtar ka konfirmuar nënshkrimin me Mark Williams, lojtarin...

Në fshatin Krushë e Madhe përurohet objekti i ri i Zyrës...

Sot, në fshatin Krushë e Madhe të Komunës së Rahovecit është përuruar objekti i ri i Zyrës së Gjendjes Civile. Në ceremoninë e përurimit...

Kafja më e mirë në Evropë në Simple – Julius Meinl...

Brendi më i mirë i premium kafes në Evropë, Julius Meinl nga fillimi i javës mund të shijohet në ambientin më të ri në...

KB Rahoveci në vendin e tretë, fitorja ndaj Kerasanit sinjal për...

KB Rahoveci ka shënuar fitore të thellë ndaj Kerasanit me çka ka kaluar në vend të tretë ku do vazhdoj mbretërimin në vazhdim të...

12 pikë ndaj Pejës, Bardhi Rexha, 16-vjeçari, i emocionuar që debutoi...

Në kohët e fundit po dalin në sipërfaqe disa nga basketbollistët e rinj, që premtojnë një të ardhme të ndritur të këtij sporti. Bardh...

Rruga “12 Maji” në Ratkoc, rrugë në të cilën kurrë nuk...

Me ardhjen në pushtet të Smajl Latifit, është kthyer edhe shpresa për zhvillim infrastrukturorë nga një pjesë e konsiderueshme e qytetarëve të komunës së...

Kryetari Latifi priti në takim Menaxherin e Projektit DEMOS, Norbert Pijls

Gjatë ditës së martë, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka pritur në takim, Norbert Pijls Menaxher i Projektit DEMOS dhe Teuta Jaha,...

Kryeziu group nga Rahoveci synon të ndal importin e rrëmojëseve nga...

Se në Kosovë është nuk është i zhvilluar sektori prodhues tregon edhe importi i rrëmojëseve. Sipas të dhënave të Doganës së Kosovës, brenda një...

Agron Sokoli ftohet nga festivali i madh i filmit botëror, cilësohet...

Aktori dhe producenti i madh shqiptar, Agron Sokoli, është ftuar në jurinë e festivalit të filmit Global Impact (GIIFFA). Ai është ftuar në rolin...