Rahoveci24

1434 Postet 0 Komente

NOUVEABEATS në HardhFest 2018

Hardh Fest po vjen unik dhe promovues si gjithëmon. Një nga emrat e shumtë ndërkombëtarë dhe vendor që këtë vit do të performojn “Me...

Jo të gjithë po flejnë – Eko Regjioni dhe Policia pastrojnë...

Pas secilit shi del në pah kutërbimi i madh nga ujërat atmosferik. Po ashtu, edhe mbeturinat dalin në rrugë. Teksa gjumi i thellë ka kapluar institucionet,...

Puseta e paaftësisë së komunës

Rahoveci ka qenë prej qyteteve më të frekuentuara së fundmi. Dhe, veturat e mërgimtarëve kanë qenë shumë të frekuentuara te automekanikët. Shkak janë pusetat e prishura...

Tërmet me magnitude 5,1 në Shqipëri, lëkundjet ndjehen edhe në Rahovec

Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në disa qytete të Shqipërisë, kryesisht në zonë verilindore të vendit si Bulqizë, Burrel, por edhe në Lezhë,...

Konsolidohet KB Rahoveci, do të marrë pjesë në gara

KB Rahoveci ka konfirmuar se janë bërë përpjekje për konsolidimin e klubit dhe regjistrimin për garat e sezonit vijues në Superligën e Kosoës në...

Pas raportimit të Rahoveci24, Nisin punimet në projektin për sinjalizimin horizontal...

Në Komunën e Rahovecit, kanë nisur punimet në projektin për sinjalizimin horizontal dhe vertikal të rrugëve, ky projekt do të zbatohet nëpër disa rrugë...

Prishtina: Meriton Korenica kushton 1 milion euro

Prishtina ka bërë një goditje të madhe në këtë afat kalimtar, duke e sjell Meriton Korenicën nga Liria. Mesfushori sulmues që luan në tri pozitat...

Toni shënon hettrik për 15 minuta ndaj Tiranës

Meriton Korenica ka treguar edhe një herë pse është një prej futbollistëve më të mirë kosovar. Toni ishte i pandalshëm duke realizuar hettrik për 15...

Aksidentet e shumta dhe vozitja e shpejtë – vazhdon gjumi...

Vetëm ditë më parë ishim dëshmitarë të një aksidenti të tmerrshëm brenda qytetit të Rahovecit. Por, aksidente të shumta ka çdo ditë në gjithë komunën. Ka...

Qentë endacak shqetësojnë mërgimtarët gjatë pushimeve

Sezoni veror ka zënë në gjumë të gjitha institucionet. Gjatë ditës Rahoveci24 ka qëndruar në disa lokacione në qytet, ku mërgimtarët kanë shprehur shqetësim për...