Rahoveci24

1377 Postet 0 Komente

Toni Korenica debuton nga minuta e parë për Prishtinën në Europa...

Meriton Korenica luan nga minuta e parë ndaj FC Europas në ndeshjen e parë parakualifikuese të Europa League. Korenica nënshkroi kohë më parë kontratë dyvjeçare...

Kryetari Latifi vizitoi punimet në Palestrën Sportive në qytetin e Rahovecit

Pas, nënshkrimit të kontratës me operatorin ekonomik për fillimin e punimeve në Palestrën Sportive në Rahovec, Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi i...

Latifi nënshkruan Vendimin me të cilin cakton shtabin komunal për korrje-shirje...

Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifi, ka nënshkruar Vendimin për caktimin e shtabit komunal për korrje-shirje për vitin 2018. Sipas Vendimit kryesues është caktuar...

U mbajt mbledhja e rregullt e Kuvendit Komunal të Rahovecit

Mbahet mbledhja e rregullt e Kuvendit Komunal të Rahovecit, në mbledhjen e organit më të lartë legjislativ në Rahovec, të pranishëm ishin Afrim Dina,...

Xhevdet Bajraj priti në Rahovec Albin Kurtin

Poeti me renome botërore, Xhevdet Bajraj, ka pritur Albin Kurtin në një takim në Rahovec. Bajraj i cili konsiderohet një prej mendjeve më të ndritura...

Mbahet “Krapaiada 2018” nga AMUR, me të rinj të talentuar dhe...

SHPSR Amur shquhet për organizimin e garave në peshkim. Por, kësaj radhe po mbahet Krapaiada 2018 në vendin e quajtur Lukinë. Me standarde ndërkombëtare të...

Sivjet n’Hardh Fest… “Me pamje kah Vneshtat”

Inspiruar nga tog-fjalëshi 'Me pamje nga deti', Hardh Fest 2018 këtë vit organizohet nën sloganin "Me pamje kah vneshtat", më datë 7,8, dhe 9...

Përplasje e ashpër mes Latifit dhe Korenicës për Bedri Bytyçin

Një përplasje e ashpër publike ka ndodhur mes kryetarit të komunës së Rahovecit, Smajl Laifit, dhe ish kandidatit për kryetar nga VV, Visar Korenica,...

Komunikata e BIK-ut në Rahovec për Bedri Bytyçin: Ai nuk ishte...

Rahoveci24 ka siguruar komunikatën e Bashkësisë Islame të Rahovecit (BIK) për rastin e fundit të imamit Bedri Bytyçi nga Fortesa. Pas thirrjeve të tij që...

Bedri Bytyçi kërkon falje për postimin ndaj Haradinajt, por shkarkohet banorët...

Një veprim i hoxhës së fshatit, i preku fort banorët e fshatit Fortesë në komunën e Rahovecit. Të dielën, ata panë se imami i tyre...