Rahoveci24

1308 Postet 0 Komente

KB Rahoveci rikthim spektakolar, e shkatërron NewBornin (Video)

KB Rahoveci ka shënuar fitore të madhe në udhëtim te New Borni në Prishtinë, për të filluar me fitore vitin 2016 dhe për të...

Çollaku: Bujqësia, sektori që pritet të përfitojë shumë nga MSA

Në kuadër të Marrëveshjes së Stabilizim Asociimit (MSA), Kosova ka arritur të negociojë lirimin nga taksa doganore për eksportin e pothuajse të gjitha produkteve...

Qeveria ndan 70 mijë euro për filmin ‘Shok’

Qeveria aprovoi kërkesën e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Kujtim Shala, për të ndarë 70.000 euro për filmin ‘Shok’, të nominuar për Oscar. Shala...

Njerëzit më të gjatë janë më të lumtur se të shkurtët

Sipas studimit të publikuar në revistën “Economics and Human Biology”, njerëzit më të gjatë janë më të lumtur se të shkurtët dhe bëjnë jetë...

Ushqimi i fëmijëve përmban vetëm një të pestën e mineraleve të...

Qulli përmban pamjaftueshëm minerale të rëndësishme siç janë: kalciumi, kaliumi, zinku, hekuri dhe në ushqimin e fëmijëve nuk ka përbërës ushqyes të domosdoshëm për...

Ngërçet në këmbë – shkaqet dhe parandalimi

Ngërçet në këmbë janë fenomen gati i përditshëm. Shfaqjen e tyre, para së gjithash, e favorizon shtatzënia në të cilën kalciumi absorbohet me vështirësi,...

Vjosa Osmani: Ja kandidati konsesual për president të Kosovës!

E ftuara e sotme në emisionin Rrokum Roll në TV Rrokum, ishte deputetja e LDK-së, Vjosa Osmani.Me Osmanin u diskutua zgjedhja e Hashim Thaçit...

KDI reagon ndaj nëpërkëmbjes së qytetarit me rastin ‘Stentat’

Greva e kardiologëve të QKUK për t'i kundërshtuar hetimet e zgjeruara të prokurorisë në rastin e dyshuar për korrupsion, i njohur si rasti “Stentat”,...

Meriton Korenica – Toni kalon te Metalurgu për gjashtë muaj

Shkëndija ka konfirmuar se mesfushori i talentuar kosovar, Meriton Korenica, ka kaluar për gjashtë muaj te skuadra e Metalurgut nga Shkupi. Për shkak të hapësirës...

Festohet katër vjetori i themelimit të shkollës së muzikës “Faik Sylka”,...

Pas punës së palodhshme të menaxherit të shkollë dhe po ashtu pedagogut të mirënjohur Naser Dula, shkolla “Faik Sylka”, ka marrë disa donacione, që...