Rahoveci24

1308 Postet 0 Komente

Ja kur do të udhëtojmë pa viza në BE

Ministri i Integrimeve Evropiane, Bekim Çollaku, është shprehur i bindur se qytetarët e Kosovës do të mundë të lëvizin pa viza drejt vendeve të...

Thaçi: Jam kërcënuar nga lideri i ISIS

Ministri i Jashtëm i Kosovës, Hashim Thaçi, ka thënë se ka marrë kërcënime me vdekje nga udhëheqësi i grupit militant Shteti Islamik (IS), për...

Nuk ka punë? Haxhijaha ofron punë për të interesuarit (Foto)

Kompania lider, Haxhijaha, me anë të një konkursi publik i ka bërë thirrje të gjithëve që janë të interesuar për vendin e lirë të...

Smajl Latifi flet për qeverisjen në Rahovec dhe ankesat ndaj tij...

Kryetari i AAK-së në Rahovec, Smajl Latifi, ka folur në një intervistë për Rahoveci24 rreth dy viteve të fundit të qeverisjes në Rahovec. I...

Fahredin Shehu shpërthen kundër KEDS-it (Foto)

Fahredin Shehu ka publikuar një status shpërthyes ndaj rrjetit shpërndarës energjetik KEDS. Sipas Fahredin Shehut, është e papranueshme se si KEDS nuk lëshon kupona fiskalë...

Vaksinat e fëmijëve nuk janë të dëmshme, mjeku bën thirrje për...

Nga dita e parë e lindjes e deri në moshën një vjeçare fëmijët marrin vaksina kohë pas kohe. Pastaj ato janë më të ralla...

Ja çka u bisedua në debatin për planin rregullues, “Qendra e...

Plani Rregullues i Hollësishëm " Qendra e vjetër e qytetit të Rahovecit", në vazhdën e debateve të këtij projekti me rëndësi për trashëgiminë kulturore,...

BE ndan grante për zhvillimin e sektorit privat në takimin në...

Sot në sallën e Kuvendit të Komunës së Gjakovës, regjion të cilit i takokn Rahoveci, do të mbahet takimi për skemën e granteve për...

Sivjet nuk do të ketë rritje të çmimit të rrymës –...

Lëvizje të çmimeve të energjisë elektrike më 1 prill të këtij viti nuk do të ketë. Rrjedhimisht edhe kërkesa e KEK-ut dhe KEDS-it për...

As pas pesë ditësh nuk sanohet shtylla në lagjen e spitalit...

Shtylla e rrezikshme në lagjen e spitalit e cila po rrezikon jetën e banorëve nuk është sanuar ende. Rruga në lagjen që shfrytëzohet nga...