640x74

Rahoveci24

544 Postet 0 Komente

Paralajmërohen ndryshime, ky pritet të jetë moti gjatë kësaj jave

Në Kosovë, mbrëmë kanë filluar reshjet e borës. Edhe nga Instituti Meterologjik i Kosovës, për këtë javë kanë parashikuar temperatura të ftohta të përcjellura me...

LAJMI I FUNDIT: Vdes personi i parë në Kosovë me COVID-19,...

Plaku 85- vjeçar nga komuna e Podujevës është personi i parë që ka vdekur nga koronavirsui në Kosovë. Rastin e ka konfirmuar vetë djali i...

Agron Sokoli: Respektoni institucionet, qëndroni në shtëpi, do t’u rikthehemi sërish...

Drejtori i Hardh Fest, Agron Sokoli, përmes një postimi në profilin zyrtar të rrjetit social "Facebook" u ka bërë thirrje të gjithë qytetarëve që...

Përboqi: Mos ndizni zjarre qëllimisht, po shkaktohen dëme të mëdha

Drejtori i Drejtorisë për Mbrojtje dhe Shpëtim në komunën e Rahovecit, Hasan Përboqi ka kërkuar nga qytetarët të kenë ndërgjegjësim sa më të madh...