Rahoveci24

478 Postet 0 Komente

Ndryshohet vendimi i Qeverisë: Bujqëve u hiqet kufizimi, gjatë këtij orari...

Ministri në detyrë i Bujqësisë, Besian Mustafa ka deklaruar se puna e bujqve nuk do të ndalet. Ai ka njoftuar se për...

Smajl Latifi reagon ndaj masave të qeverisë

Kreu i komunës së Rahovecit, Smajl Latifi ka reaguar ndaj vendimit të fundit të qeverisë, duke thënë se 90 minuta janë të...

Xhevdet Bajraj: Zyra për heronjtë e rënë

Poeti nga Rahoveci, i njohur tashmë në mbarë botën, Xhevdet Bajraj, përmes një postimi të një nga poezitë e tij, ka shprehur...

Elhami Zeka nga Pataqani i Ulët dhuron 50 thasë miell dhe...

Komuna e Rahovecit, sot ka pranuar donacionin e radhës nga z.Elhami Zeka nga fshati Pataqan i Ulët për familjet në nevojë sociale.

LAJMI I FUNDIT: 15 raste të reja me koronavirus në Kosovë

IKSHPK ka njoftuar per 15 raste të reja me koronavirus në Kosovë e 4 të shëruar.Rastet sipas njoftimit janë nga Suhareka 9,...

LAJMI I FUNDIT: Merren masa të reja strikte në luftën kundër...

Ministri i Shëndetësisë, Arben Vitija në një konferencë me gazetarë ka theksuar se mbrëmë siç jeni njoftuar edhe për 79 ratse të...

Qytetarët dhe bizneset kërkesat duhet t’i adresojnë në shtabet emergjente komunale

NJOFTIM ME RËNDËSI NGA ASOSACIONI I KOMUNAVE TË KOSOVËS QYTETARËT DHE BIZNESET KËRKESAT DUHET TI ADRESOJNË NË SHTABET EMERGJENTE KOMUNALE

Mbahet mbledhja e Shtabit të Posaçëm Emergjent në komunën e Rahovecit

Mbahet mbledhja e Shtabit të Posaçëm Emergjent në komunën e Rahovecit, diskutohet për situatën aktuale në komunë si pasoj e përhapjes së...

Mësim për organet komunale, qytetari e mbulon vetë gropën në mes...

Janë të shumta gropat që krijohen nëpër qytet, e që për arsye të ndryshme nuk rregullohen me kohë. Por,...

Ky pritet të jetë moti përgjatë pesë ditëve të ardhshme

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës, ka njoftuar se vendi ynë gjatë kësaj jave do të ndikohet nga masat e ajrit me presion të...