640x74

Rahoveci24

544 Postet 0 Komente

Dy javë pa filluar sezoni, ende nuk dihet fati i KB...

Fati i KB Rahovecit vazhdon të jetë i paqartë dy javë para nisjes së sezonit, ndërkaq klubi vazhdon të jetë i paralizuar. Pas dorëheqjes...

Smajl Latifi “persekuton” gastronomët, kërcënon me mbyllje lokalet në kohë pandemie

Komuna e Rahovecit e drejtuar nga Smajl Latifi po thyen rekordet si komuna më e veçantë - nga aspekti negativ.Pak ditë pasi kontriboi në...

Këta janë dy qytetarët e Rahovecit që humbën jetën si pasojë...

Në aksidentin e sontëm në Arllat të Drenasit mbetën të vdekur dy persona, Besim Hoxha, 43-vjeçar dhe Milaim Tara, 46-vjeçar. Sinjali ka siguruar fotografitë e...

S’ka në Rahovec, 85 raste të reja me koronavirus në gjithë...

85 raste të reja me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë dhe asnjë në komunën tonë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti...

“Arsimtari nga Rahoveci largohet nga puna për shkak të bindjeve politike”

Largimet nga puna për shkak të bindjeve politike vazhdojnë të jenë problem i theksuar në shoqërinë kosovare. Kjo vërehet çdoherë kur ka ndryshime në qeverisjet...

Dy raste të tjera me Covid-19 në Rahovec

92 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 2 në komunën tonë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në...

Reperi me prejardhje nga Rahoveci, ILLYR publikon projektin e ri, “Albanisches...

Reperi me prejardhje nga Rahoveci, Illyr, ka publikuar edhe projektin e radhës. Kënga e titulluar "Albanisches blut" tashmë është postuar në kanalin zyrtar të reperit...

1 rast i ri me koronavirus në Rahovec

117 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 1 në komunën tonë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik në...

Njoftim për mungesë të ujit të pijshëm në Rahovec

Njoftim për mungesë të ujit të pijshëm. KRU Gjakova njofton konsumatorët se për shkak të defektit në gypin kryesorë Ø 300, që ka ndodhur në...

2 raste të reja me koronavirus në Rahovec

119 raste të reja me koronavirus në Kosovë dhe 2 në komunën tonë. Kështu ka njoftuar para pak çastesh instituti kombëtar i shëndetit publik...