3 ndeshje për 5 ditë – të hënën me Vllazninë dhe të mërkurën me Bashkimin

KB Rahoveci ka kalendar tejet të ngjeshur.

Brenda 5 ditësh ekipi zhvillon hiç më pak se tri ndeshje, dy në kampionat dhe ndeshjen vendimtare në Ligën Ballkanike.

640x74

Të shtunën fillimisht ekipi udhëton në Mitrovicë për tu ndeshur me Trepçën e super përforcuar dhe në drejtimin e ish teknikut të Rahovecit, Neven Plantak, i cili është i motivuar për hakmarrje ndaj ish klubit që e shkarkoi.

Me vetëm 1 ditë pushim dhe pa mundësi stërvitje, ekipi TË HËNËN zhvillon duelin vendimtar në kuadër të Ligës Ballkanike ndaj Vllaznisë. Vetëm fitorja kualifikon cilin do ekip në Final 4 të Ligës Ballkanike.

Ky duel ashtu sikurse ndaj Bashkimit zhvillohet të mërkurën dhe nevojitet përkrahja maksimale e qytetit.

Shkruani koment:

Ju lutem shkruani koment.
Ju lutem shkruani emrin tuaj.