KB Rahoveci ka shënuar fitore të madhe ndaj Pejës me rezultat 96-87.

Me këtê fitore Rahoveci mban vendin e dytë dhe rrugën për Playoff.

Rahoveci këtë sezon ka 3 fitore dhe 1 humbje.