Kosova mposhti Islandën në një ndeshje dramatike me rezultat 80-78.

Në këtë takim luajti edhe Leonard Mekaj nga KB Rahoveci

Ai pati paraqitje solide me 4 asistime dhe 3 kërcime në 23 minuta lojë.

Mekaj kthehet në aksion të dielën ndaj Luksemburgut si mysafir.