KB Rahoveci ka shënuar fitore në ndeshjen e parë të vitit 2019.

Rahoveci mposhti Borean me rezuktat 129-59.

Të gjithë lojtarët patën minuta, por vlen të përmendet performanca e të riut Bardhi Rexha.

Super talenti regjistroi double doublen e parë në karrierë me 22 pikë e 12 kërcime dhe 2 asistime.

Rahoveci me këtë fitore mban vendin e tretë në Superligë.